Naprawy, reperacje, eksploatacja dachów z trzciny

Naprawa i remont

Wszyscy, którzy decydują się na pokrycie dachu trzciną, po kilku latach zmuszeni są do naprawy fragmentów połaci, uzupełniania wrzosu na kalenicach i parapetach itp. STRZECHA WOJCIECHA specjalizuje się w naprawach i poprawkach związanych ze strzechą.

Wiele czynników wpływa na to, że co jakiś powinniśmy zastanowić się nad lekkim remontem. Ptaki, które potrafią wyciągnąć kilka słomek potrzebnych do uwicia gniazda, czy też wiatr, który po kilku latach potrafi wydmuchać kawałek narożnika naszej połaci, ewidentnie psuje wygląd całości dachu. Dach z trzciny potrafi przez cały czas "pracować", co również wiąże się z lekkim obsuwaniem się trzciny na połaciach.

Czyszczenie

Kolejnym zabiegiem esploatacyjnym dla strzechy jest oczyszczanie dachu z mchów, glonów i porostów. Co pewien czas, raz na 2-3 lata, należałoby wykonać zabieg impregnacji dachu przed niechcianymi "zielonymi" gośćmi. Cały proces polega na umiejętnym spryskaniu dachu, odpowiednią do tego rodzaju prac, substancją i odczekaniu około 5-7 dni i spłukaniu dachu czystą wodą lub poprostu poczekaniu na deszcz, który spłucze wszystkie porosty.

Wycena

Ilość prac podczas remontu przede wszystkim kształtuje, czas jaki minął od momentu pokrycia oraz otoczenie dachu (ilość drzew, ptaków, wiatru itp.). Wszystkie prace wyceniamy na miejscu u klienta, ale poniżej przedstawiam krótki cennik prac remontowych. Gdy zauważymy jakieś braki w naszym dachu, należy od razu skontaktować się z nami. Zawsze chętnie doradzimy i pomożemy.

Rodzaj naprawy (cena zawiera potrzebne materiały) Cena
Podbijanie połaci (polerka dachu) 5 zł/m2
Uzupełnienie wrzosu (kalenica, parapety, komin) 80 zł/m
Obszywanie siatką narożników dachu 35 zł/m
Uzupełnianie trzciny w połaci 60 zł/m2
Impregnacja dachu przed porostem mchów i glonów 5 zł/m2
Impregnacja dachu  i usunięcie mchów i glonów z dachu 10 zł/m2